wtorek, 8 października 2013

Szkolenie dla nauczycieli FPSN 2013Bogusia Nolle-Nizio:

W minioną sobotę, 5 października  w naszej szkole w Oss gościliśmy, już drugi raz z rzędu,nauczycieli  ze szkół społecznych zrzeszonych w Forum Polskich Szkol w Holandii.
Organizatorem warsztatów pt.”Jak uczyć  efektywnie” było Polonijne Centrum Nauczycielskie  w Lublinie, a poprowadziła je w bardzo interesujący sposób pani Małgorzata Małyska. Na parę dobrych chwil chętnie zamieniliśmy się w uczniów i zmagaliśmy z podanymi zadaniami. Dzięki temu przypomnieliśmy sobie pełne humoru wiersze Juliana Tuwima. A potem były i cuda, i dziwy, i Zosia, i Dyzio...i dużo, dużo śmiechu i zabawy. A uwieczniliśmy to wszystko na zdjęciach, które można znaleźć na naszej stronie.

W dalszej części warsztatów  zapoznaliśmy się z propozycjami kształcenia uczniów za granicą min. podręcznikiem  ”Włącz Polskę” oraz programem nauczania ”Dla chcącego nic trudnego” dla klas I, II i III.  

Oczywiście nie mogło zabraknąć...muzyki! Dzięki Panu Jackowi  Szpunarowi, przy dźwiękach akordeonu, pośpiewaliśmy i potańczyliśmy, jak na wszechstronnie uzdolnionych nauczycieli przystało  ;-)
 
W nagrodę otrzymaliśmy nie tylko zaświadczenia o odbytym  kursie, materiały dydaktyczne, ale także zbiór  piosenek  pt.”Śpiewanki dla Janka i Hanki”, z którego  na pewno  wybierzemy coś dla naszych dzieci.

Spotkania nauczycieli pracujących za granicą,pomagają nie tylko doskonalić ich warsztaty pracy, ale również przyczyniają się  do wymiany doświadczeń, pomysłów, jak też pozwalają na podtrzymywanie więzi i kontaktów między sobą, nauczycielami  polskimi  żyjącymi  na obczyźnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz