piątek, 20 grudnia 2013

Wieczór kolęd w Ambasadzie RP

Ze strony Ambasady

Wieczór kolęd w Ambasadzie RP 

Gośćmi honorowymi tegorocznego wieczoru kolęd zorganizowanego przez Ambasadę RP w Hadze byli polscy nauczyciele i osoby działające na rzecz polskiej edukacji w Holandii.
Składając gościom życzenia zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, Ambasador RP dr Jan Borkowski podkreślił ogromne znaczenie misji, jaką pełnią polskie nauczycielki i nauczyciele w Holandii. Dzięki spontanicznemu zaangażowaniu wielu ludzi w tworzenie polskich szkół w różnych częściach Holandii jak i wskazywanie znaczenia edukacji w języku polskim, najmłodsze pokolenie Polaków mieszkających tutaj ma realną szansę na utrzymanie więzi z Polską, poznanie naszej historii i języka. Ambasada w miarę swoich możliwości wspiera te inicjatywy i liczy, że ułatwią one adaptację do polskich warunków rodzinom powracającym do kraju.

Na zaproszenie Ambasady, najpiękniejsze polskie kolędy wykonał pan Roger Martin Maluga, a wszyscy goście mieli okazję do spróbowania bożonarodzeniowych specjałów przygotowanych przez restaurację Klein Zakopane.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz