wtorek, 22 listopada 2016

Książka pod choinkę

Grudzień coraz bliżej i najwyższy czas rozejrzeć się za prezentami.  Tradycją w wielu czytających rodzin jest to, aby wśród prezentów pod choinką znalazły się książki. Polecamy kilka nowości, dobre tytuły, które powinny się spodobać.
Magiczne Drzewo- najnowsza, ósma już część cyklu Andrzeja Maleszki. Z tytułowego magicznego drzewa zrobione zostały przedmioty o niezwykłych właściwościach. W kolejnych tomach poznajemy przygody młodych bohaterów. Książka napisana łatwym do samodzielnego czytania językiem. Spodoba się fanom serii, choć jak często bywa przy tak dużej liczbie tytułów, najlepsze były pierwsze tomy serii. Jeśli ktoś nie czytałam- warto sięgnąć w pierwszej kolejności właśnie do nich.
Wszystkie książki Marcina Szczygielskiego zdobywają od kilku lat nagrody w różnych konkursach literackich.  Najnowsza książka: Teatr niewidzialnych dzieci wydane przez Latarnika, przeznaczona jest dla starszych dzieci w wieku 10-14 lat. Porusza trudne tamaty, wzrusza, porusza,  Spodoba się także rodzicom... bo tłem historii jest PRL, co może stać się sentymentalną podróżą do lat 80.
https://www.youtube.com/watch?v=5rTLkd9BQ38


"Za niebieskimi drzwiami" Marcina Szczygielskiego właśnie doczekała się wersji filmowej. Polski film fantasy jeszcze przed premierą został nazwany rodzimą wersją Opowieści z Narnii. Książka od jakiegoś czasu była już niedostępna, ale Latarnik wydał właśnie edycję filmową. Warto sięgnąć po wersję literacką. Autor po raz kolejny zmierzył się z tematami trudnymi, pokazując emocje i grając emocjami, a tych w książce wiele.
"Niedokończony eliksir nieśmiertelności" Katarzyny Majgier polecana dla dzieci w wieku 6-10 lat, to kolejna książk która spodoba się rodzicom. . Piękna jest refleksja, z jaką Katarzyna Majgier zostawia czytelnika: Choć mijają lata, setki lat, świat tak bardzo się nie zmienia. Za to człowiek zawsze może się zmienić. Musi tylko chcieć. To jest silniejsze nawet od mocy niedokończonego eliksiru nieśmiertelności.Koniec świata nr. 13 Katarzyny Ryrych w kategorii plus 8 lat to opowieść o 12- letniej Karolinie, mieszkającej ze swoją artystyczną rodziną w kamienicy. Dużo się zmienia i "dziewczyna czuje w kościach, że idzie nowe. Niektórzy nazywają to dorastaniem".
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz