poniedziałek, 17 grudnia 2018

Jasełka 2018

Tłoczono, gwarnie i pięknie było w minioną sobotę w Polskiej Szkole w Oss. Uczniowie wszystkich grup zaprezentowali się na scenie w występach świątecznych. Najmłodsi uczniowie z Klubu Malucha, razem ze swoimi rodzicami, zaśpiewali i zatańczyli do piosenki "Świeci gwiazdka". Gwiazdeczki spisały się pięknie!

Grupy 1/2 oraz 3/4 przygotowały wspólny występ jasełkowy. Aniołki, pasterze, pastuszkowie, gwiazdki, królowie, Józek i Maryja z przejęciem recytowali swoje role, śpiewali kolędy i dumnie prezentowali przygotowane przez rodziców stroje. 


Kolena grupa 5/6 również zaprezntowała Jasełka. Wszyscy wystąpili pięknie!


Grupa 7/8 wystąpiła w świątecznej pastorałce. 

Najstarsi zakończyli występ jako grupa kolędnicza: anioł, diabeł, król, śmierć, baba i gwiazdor z piękną gwiazdą wykonaną przez Filipa i ozdobioną przez Wiktorię zaśpiewali kolędę. 


Uczniowie wymienili się także prezentami, przygotowanymi przez dzieci. 


Rozstrzgnęliśmy konkurs plastyczny "Moja Polska Gwiazdka". Na konkurs wpłynęły prace z Polskiej Szkoły w Oss, z Polskiej Szkoły Tilburg oraz od dzieci z Hagi i Oss. 

Przygotowaliśmy także niespodziankę dla Pani Kamili, która miała 40-ste urodziny. Taka okazja wymagała zaśpiewania wspólnego, głośnego 100 lat!

Dzień zakończyliśmy świątecznym bufetem. 

Dziękujemy za kolejny, wspaniały rok w Polskiej Szkole w Oss!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz