poniedziałek, 14 grudnia 2015

Spotkanie świąteczne w Klein Zakopane

5 lecie to dla nas wspaniały pretekst aby zorganizować coś wyjątkowego. Już w zeszłym roku Iza rzuciła pomysł, aby spotkać się przy obiedzie w polskiej restauracji Klein Zakopane. Wczoraj takie spotkanie miało miejsce. Gościnne Giesbeek okazało się doskonałym wyborem, gospodyni-pani Zosia w swoim góralskim stroju z cekinami wzbudzała zachwyt dziewczynek, golonka i smażony oscypek zachwyt smakoszy, zakopiańska, stylowa sala i kominek zachwyt tęskniących za polskim folklorem. Zachwytów zresztą było pewnie więcej.

Dzieci, czasem wspomagane przez rodziców, miały szansę zaprezentować swoje talenty na scenie. Basia van Dommelen piękną gwarą nie tylko śpiewała razem z dziećmi, ale także w naszym imieniu podziękowała za gościnę. Na scenie występowały indywidualnie dzieci śpiewając, recytując wiersze. Kolędowaliśmy także wspólnie, a co cieszy dzieciom wcale nie były potrzebne śpiewniki, teksty kolęd znają na pamięć.

Na pożegnanie każdy otrzymał upominki, sianko na stół wigilijny i zawieszkę świąteczną. Nie zabrakło także akcentu patriotycznego, ponieważ spotkanie miało miejsce 13 grudnia, rozdając naklejki zachęcaliśmy do udziału w akcji IPN "Zapal światło wolności". 

Spotkanie trwało całe popołudnie, gdyby nie wizja poniedziałkowego wstawania do pracy i szkoły, pewnie zostalibyśmy jeszcze dłużej. Dzieci znalazły sobie zajęcie, bawiąc się w chowanego bo stoły z obrusami do ziemi okazały się doskonałymi kryjówkami. Dorośli rozmawiali, wspominali.

Cudownie było móc spotkać się całymi rodzinami, bo przecież na co dzień do szkoły przyjeżdżają z dziećmi głównie mamy. Wspaniale było też zobaczyć przy świątecznych stołach wśród nowych osób, liczne grono tych samych osób które od pięciu lat tworzą Osstoję. Niektórzy mężowie zresztą wspominali jak podczas inauguracyjnej imprezy w 2010 roku myli razem talerze i filiżanki ;-) 

Dziękujemy wszystkim za obecność i życzymy rodzinnych, radosnych Świąt!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz