wtorek, 23 maja 2017

Forum Polskich Szkół w Holandii

Polska Szkoła w Oss jest jedną z kilkunastu działających w tej chwili w Holandii szkół społecznych dla dzieci. Prawie wszystkie szkoły zrzeszone sa w organizacji parasolowej- Forum Polskich Szkół w Holandii. Największe imprezy- Wierszowisko, konkurs plastyczny, konkurs fotograficzny, Dzień Edukacji Narodowej, Polonijny Dzień Dwujęzyczności organizowane są dla szkół członkowskich i polonijnych dzieci właśnie przez FPSN.

W minioną niedzielę, 21.05.2017 w Giesebeek obyło się coroczne Walne Zebranie szkół członkowskich. Osstoję reprezentowali: Magdalena Obadowska, Agnieszka Jasik. W podwójnej roli występowała Agnieszka Lonska, która od dwóch jest prezesem zarządu Forum Polskich Szkół w Holandii. Zebranie było okazją do podsumowania mijącego roku szkolnego, dyskusji o potrzebach szkół, wymiany poglądów, snucia planów na przyszłość. Zarząd przedstawił sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności. Odbyły się także nowe wybory do zarządu na kolejną dwuletnią kadencję, zarząd zasiliły dwie nowe osoby.

Zarząd FPSN na lata 2017-2019, od lewej:
Katarzyna Kiszkiel, PS Tilburg, Marta van den Haagen Ps Lokomotywa Amsterdam, Gosia Lubbers-Dąbrowska Ps Breda, Agnieszka Lonska Ps Osstoja, Izabela Szczepkowska-Granieczny Ps Schiedam. 

Ostatnim punktem programu było szkolenie dla kadry oświatowej z technik pamięci z panią Marzeną Markiewicz ze Szkoły Pamięci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz