czwartek, 9 października 2014

Książki na jesień: Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki
Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka.

Wszystko zaczyna się tak: 


"W dwutysięcznym roku nad doliną Warty przeszła straszliwa burza. Trwała bez przerwy przez trzy dni i trzy noce. Przerażone zwierzęta kryły się w najgłębszych norach. Małe dzieci chowały głowy pod poduszki, by nie słyszeć nieustającego huku grzmotów. W wielu domach zgasło światło, a dachy porwała wichura. Trzeciego dnia piorun uderzył w olbrzymi stary dąb rosnący na wzgórzu. Drzewo pękło i runęło na ziemię. Zadrżały domy w całej dolinie, a burza natychmiast ustała.  Nie był to zwyczajny dąb. Było to Magiczne Drzewo. Miało w sobie ogromną, cudowną moc. Lecz wtedy nikt o tym nie wiedział.  Ludzie zawieźli je do tartaku i pocięli na deski. Z drewna zrobiono setki różnych przedmiotów, a w każdym przedmiocie została cząstka magicznej mocy. W zwyczajnych rzeczach ukryła się siła, jakiej nie znał dotąd świat. Wysłano je do sklepów i od tego dnia na całym świecie zaczęły się dziać niesamowite zdarzenia." 

I właśnie te przedmioty, które powstały z Magicznego Drzewa stają się bohaterami serii Andrzeja Maleszki. Cykl obejmuje serial telewizyjny, film fabularny oraz książki.


Serial telewizyjny produkowany w latach 2003-2006. Opowieści "Magicznego Drzewa" zostały docenione i nagrodzone w 2007 roku Emmy - telewizyjnym Oscarem. 
To pierwsza w historii Nagroda Emmy przyznana polskiej produkcji. Wyprodukowana przez Telewizję Polską seria otrzymała nagrodę w kategorii programy dla dzieci i młodzieży.
Tytuły odcinków: Drewniany pies, Kostka, Kredka, Berło, Bracia, Para, Połykacze Książek, Czerwone Krzesło, Wędrówka, Przemiana. 
Serial: http://vod.tvp.pl/audycje/dla-dzieci/magiczne-drzewo

Książki

Seria książek fantasy, która wciąga młodego czytelnika nie mniej jak kilkanaście lat temu Harry Potter wciągał ówczesnych nastolatków. Dynamiczna akcja, dobrze umiejscowiona we współczesnym świecie, zabawne dialogi, wyraziści bohaterowie, odrobina magii, trochę grozy. Andrzej Maleszka stworzył książki, które młody czytelnik chce czytać i takie które nie nudzą się czytającym dla dzieci rodzicom. 

W serii ukazały się do tej pory:


1. Czerwone krzesło (2009)


2. Tajemnica mostu

3. Olbrzym


4. Pojedynek


5. Gra


6. Cień Smoka (premiera październik 2014)


Film

Pierwsza część książkowej historii została sfilmowana. Premiera miała miejsce w 2009 roku. Film otrzymał 40 nagród na festiwalach na całym świecie i był prezentowany w wielu krajach. Scenarzystą i reżyserem jest ANDRZEJ MALESZKA. Grają znakomici aktorzy: Agnieszka Grochowska, Andrzej Chyra, Hanna Śleszyńska, Maciej Wierzbicki i świetnie grające dzieci - Filip Fabiś, Adam Szczegóła, Maja Tomawska i Asia Ziętarska.

http://www.magicznedrzewo.com/powiesci/film/czerwone-krzeslo,5

źródła: 
http://www.magicznedrzewo.com/
https://www.facebook.com/seriamagicznedrzewo?fref=ts
6 komentarzy:

 1. Polecam wszystkim 'Magiczne drzewo. Cień smoka'. Jestem wielką fanką tej książki, jak zresztą całej serii 'Magicznego drzewa' autorstwa Andrzeja Maleszki. Gwarantuję czytanie z zapartym tchem;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam moim dzieciom tę książkę na dobranoc i muszę przyznać, że naprawdę im się podobało :) Pokazywały sobie palcami obrazki i zastanawiały się, jak może „działać" magia. A ja się cieszę, bo książka nie tylko śmieszy i zadziwia swą magicznością, ale także uczy ważnych rzeczy i to liczy się dla mamy :)
  Polecam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka, popieram moich przedmówców, naprawdę warta polecenia! :) Każdy kto jeszcze nie zna tej serii powinien zacząć od początku, jednak nic nie przeszkadza by przeczytac tylko te jedną część książka i tak jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka jest naprawdę fajna, lekko się czyta i interesuje dzieciaki jak mało która. Mamy w domu tradycję czytania wieczorami, a ta najnowsza pozycja pana Maleszki zagości u nas na pewno na dłużej. Po pierwsze, jest przeciekawa i wciągająca. Po drugie - gruba, więc jej przeczytanie na pewno zajmie nam trochę czasu. Po trzecie - dzieciaki są tak zaintrygowane, że proszą o ponowne przeczytanie wielu fragmentów. A to chyba mówi samo za siebie. Polecam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna jest ta książka!! Mimo, iż nie zaliczam się do grupy potencjalnych czytelników "Cień smoka" bardzo mi się podobał, świetnie bawiłam się czytając i mam nadzieję, że już niebawem ukaże się kolejna część "Magicznego drzewa"! Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawe historia, fantastyczne przygody, prawdziwa przyjaźń i w dodatku piękne ilustracje - to co dzieci lubią najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń

Wirtualne Bingo Karnawałowe

 Grupa 3/4, tekst Basia van Dommelen Tegoroczny karnawał spędziliśmy razem przed komputerami. Bal został odwołany, ale nie przeszkodziło to ...