niedziela, 21 lutego 2021

Wirtualne Bingo Karnawałowe

 Grupa 3/4, tekst Basia van Dommelen

Tegoroczny karnawał spędziliśmy razem przed komputerami. Bal został odwołany, ale nie przeszkodziło to nam w zorganizowaniu wspólnej zabawy online.

Lekcję rozpoczęliśmy od pokazu mody. Chętne dzieci przebrały się w szalone kostiumy. Niektórzy, tak jak Pani Basia, bawili się z głową w chmurach.

Następnie przyszedł czas na bingo. Zagraliśmy rundkę próbną z karnawałowymi obrazkami, aby każdy mógł się spokojnie zapoznać z regułami gry online. Dzieci sobie świetnie poradziły, z niewielką pomocą rodziców, głównie w sprawach technicznych. Po rundce próbnej zagraliśmy już na poważnie. Pierwsza osoba, która skreśliła na ekranie rząd liczb (od 1-25) wygrała bingo. Ach cóż to były za emocje!

Kolejna runda była trochę inna niż zwykle, gdyż dzieci musiały odczytać wyrazy związane z zimą i karnawałem. To także nie było trudne dla naszych mistrzów gry w bingo! Brawo!

Dzieci bawiły się także w pokazywanie, kalambury. Najpopularniejszą kategorią okazały się zwierzęta.

Na koniec poruszaliśmy się wszyscy wykonując wylosowane polecenia z koła fortuny – Rób to co ja!

Dziękujemy wszystkim za zabawę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy się już bawić razem na sali, na balu!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Wirtualne Bingo Karnawałowe

 Grupa 3/4, tekst Basia van Dommelen Tegoroczny karnawał spędziliśmy razem przed komputerami. Bal został odwołany, ale nie przeszkodziło to ...