poniedziałek, 9 października 2023

Dzień Edukacji Narodowej w Holandii

 8 października w Tilburgu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w którym uczestniczyło ponad 65 osób.  Spotkane zorganizowała organizacja do której Osstoja przynależy - Forum Polskich Szkół w Holandii. 

Osstojowa kadra równiez była obecna! 


Najważniejszym punktem programu było uroczyste wręczenie medali Komisji Edukacji Narodowej zasłużonym dla oświaty polonijnej działaczkom i działaczom. Medale wręczały panie konsul Katarzyna Smoter oraz Dagmara Bobak. 

Medale otrzymali: Adrianna Beszterda, Patryk Beszterda, Justyna van Haltaren Bogucka, Dorota Hulsenboom Perłowska, Peter Hulsenboom, Beata Kloeze, Joanna Kubiak, Aleksandra Sterk-Rasińska. Odznaczenia czekają także na wręczenie dla osób, które nie mogły ich odebrać 8.10 – Wojciecha Nawary, Małgorzaty Jarockiej-Loots, Magdaleny Domańskiej van Dijk, ks. Bartłomieja Małysa. 

Gratulujemy koleżankom i kolegom!

Odznaczeni medalami otrzymali  m.in. także książki z wierszami Wisławy Szymborskiej (z okazji Roku Szymborskiej). 

Podziękowania i upominki otrzymały też nauczycielki i nauczyciele pracujący w szkołach. Wśród upominków przygotowanych przez Forum znalazły się także przekazane przez Ambasadę cebulki tulipanów o nazwie Kopernik (rok 2023 jest rokiem Mikołaja Kopernika). Dodatkowe upominki dla obecnych – paczuszki pachnącej Yerby – przekazał w podarunku sponsor Yerba Fun. Muzyczną niespodzianką spotkania był występ Ewy Pepper, pełnej energii skrzypaczki. Ewa Pepper nie jest stereotypowym muzykiem. Jej styl ekspresji opiera się na improwizacji. Twórcze podejście Ewy do klasycznego brzmienia skrzypiec znalazło swój wyraz w wielu gatunkach muzycznych.

Wydarzenie zostało sfinansowane z środków polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez Ambasadę RP w Hadze. Organizatorem było Forum Polskich Szkół w Holandii, a współorganizatorem Polska Szkoła w Tilburgu. 

O fotorelację zadbał nieazwodny Andrzej Truś, zdjęcia można obejrzeć: na profilu fotografa:https://www.facebook.com/media/set?vanity=andrzejtrusphotography&set=a.1034847187566085na stronie FPSN: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.711940900976959&type=3

Obejrzyj relację filmową z tego dnia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Konkurs Moja Polska Gwiazdka 2023 - zaproszenie!

Polska Szkoła w Oss zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego "Moja Polska Gwiazdka". Do udziału zapraszamy wszy...