niedziela, 12 listopada 2023

Święto Niepodległości w Polskiej Szkole, 11-11-2023

Co kilka lat zdarza się, że zajęcia w szkole wypadają dokładnie 11.11. W tym roku tak się szczęśliwie złożyło, że mogliśmy Święto Niepodległości spędzić w Polskiej Szkole, wspólnie - dzieci, rodzice, nauczyciele. 

Zaczęliśmy od zajęć w grupach - gdzie uczyliśmy się i rozmawialiśmy o tym co stanowi istotę tego święta - o polskości, polskich symbolach narodowych, niepodległości, patriotyzmie. Te same słowa kluczowe wokół których były budowane zajęcia w każdej z grup wiekowych i  przedstawione w formie dostosowanej do wieku dzieci. 

Urodziny Niepodległej, świętowaliśmy radośnie. Odświętnie ubrani, przystrojeni kotylionami narodowymi, które przygotowali rodzice, uczniowi lub nauczyciele spotkaliśmy się w dużej sali, aby zaśpiewać najważniejszą polską piosenkę, Mazurek Dąbrowskiego czyli polski hymn. Wyszło wspaniale!  Bez podkładu muzycznego,  pięknie, głośno i pewnie dzieciaki z pomocą rodziców zaśpiewały hymn! Moment w którym z wrażenia i dumy z uczniów nauczycielkom przeszły ciarki po plecach! Dziękujemy za tą chwilę!

Hymn zaśpiewaliśmy z potrzeby serca, ale zgłosiliśmy także jako szkoła udział w akcji Niepodległa do Hymnu. 

Rozstrzygnęliśmy też plastyczny konkurs rodzinny "Godło Polski". Nagrodziliśmy 10 prac, choć wcale nie było łatwo wybrać bo wszystkie były piękne, starannie przygotowane, pomysłowe! Dlatego każdy dostał medal - Polak na medal. Dziękujemy za udział i zaangażowanie! 

Jurorkami były nauczycielki - Kinga Michalska i Agnieszka Lonska, przedstawiciel rodziców - a o pomoc poprosiłyśmy też panie z Meteoora. 

Jedną z prac, najstarszej uczennicy Wiktorii Siekierskiej, podarowaliśmy pani konsul Katarzynie Smoter na przyjęciu z okazji Święta Niepodległości, które po południu tego samego dnia organizowane było w Bredzie i w którym uczestniczyła Agnieszka Lonska. 

Więcej zdjęć w albumie na facebooku TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zaproszenie na spotkania!